V Domu starejših občanov Bežigrad smo bogatejši za nov prostor, namenjen sprostitvi, umiritvi in podpori dobremu počutju stanovalcev. Sobo za dobro počutje oziroma miren kotiček so v okviru projektnega dela uredile študentke 3. letnika socialne pedagogike Pedagoške fakultete v Ljubljani in s pomočjo donacije počivalnikov svojcev v spomin na gospo Magdaleno Kadunc.
Projekt je nastal v sodelovanju z Domom starejših občanov Bežigrad z željo ustvariti varen, prijeten in pomirjujoč prostor, kjer se lahko stanovalci umaknejo od vsakodnevnega vrveža, si vzamejo čas zase ter kakovostno preživijo prosti čas. Posebna pozornost je bila namenjena ustvarjanju okolja, ki spodbuja občutek varnosti, domačnosti in notranjega miru.
Prostor je urejen v tematiki narave, z mehkejšo osvetlitvijo, udobnimi elementi in skrbno izbranimi dekorativnimi dodatki, ki ustvarjajo prijetno in sproščujoče vzdušje. V sobi so na voljo tudi različni antistresni pripomočki ter računalnik, na katerem si lahko stanovalci ogledajo vsebine za sproščanje in umirjanje.
Pri načrtovanju in urejanju prostora so študentke posebno pozornost namenile potrebam, željam in interesom stanovalcev. Njihov cilj je bil ustvariti prostor, ki bo lahko prispeval k boljšemu počutju, zmanjševanju stresa ter prijetnejšemu vsakdanu stanovalcev doma.
Za podporo, pomoč in prijazno sodelovanje se študentke iskreno zahvaljujejo zaposlenim v Domu starejših občanov Bežigrad, še posebej animatorki Barbari Komes, ki jih je skozi celoten projekt prijazno usmerjala, spodbujala in podpirala. Zahvala velja tudi stanovalcem, ki so s svojimi idejami, predlogi in pozitivno energijo pomembno prispevali k nastanku tega prostora.
Verjamemo, da bo soba za dobro počutje mnogim stanovalcem nudila prijeten kotiček za umik, sprostitev in preživljanje mirnih trenutkov ter tako prispevala k še prijetnejšemu bivanju v našem domu.
Projekt so izvajale študentke 3. letnika socialne pedagogike:
- Anja Kocjančič
- Katarina Jeram
- Dunja Jurić
- Eva Vovk

