Zahvale študentov in dijakov na praksi

Datum: 3.4.2026

Spoštovani,

od meseca januarja do konca meseca marca sem pri vas v DSO Bežigrad opravljal praktično usposabljanje, preko fakultete za zdravstvene vede Novo Mesto.

Rad bi pohvalil celoten tim zaposlenih, saj so me kot študenta zelo lepo sprejeli in imeli do mene enako spoštovanje kot do ostalih sodelavcev. Pohvalil bi posebaj Azro Zehić in Medino. Azra me je prvi dan sprejela in mi razložila vse, kar sem rabil vedeti o poteku opravljanja prakse, ter me vpeljala v potek dela pri vas. Nekaj dni sem oddelal pod njenim mentorstvom in moram pohvaliti strokovnost in prijaznost, ter to da je želela/dovolila, da stvari za katere se šolam preizkusim opraviti sam, pod njenim nadzorom. Ko sem potreboval kakšno dodatno informacijo ali pa sem želel samo kakšno zadevo javiti, je v najkrajšem možnem času odgovorila na vsak poslan mail ali sms. Tudi ob zaključku prakse sta z mano sodelovali Maja in Azra in sem z potekom zaključka zelo zadovoljen. Maja res pomaga študentom kjer se le da, da je vsa dokumentacija urejena tako kot mora biti, in točno to je nekaj kar študentu veliko pomeni, saj smo dostikrat pri tako obsežnih dokumentacijah malo zmedeni. Vključen sem bil tudi v ambulantno delo z Dušanom ki me je lepo vpeljal v jemanje krvi in delo v ambulanti.

Kar nekaj dni sem bil pod mentorstvom Medine in moram reči da bolj spoštljivega in toplega odnosa od mentorja še nisem doživel. Z mano je od začetka bila na vsakem koraku in mi skušala ob delu razložiti čim več praktičnih primerov za vsako intervencijo zdravstvene nege, da sem dobil širšo sliko dela diplomiranega zdravstvenega delavca.

Ob delu so me vsak dan sodelavci povabili na skupno kavo, kar mi je dalo neko potrditev da sem sprejet in da so zadovoljni z mano.

Želim da veste, da za razliko od mnenj, ki sem jih slišal od sošolcev ki so opravljali prakso v drugih domovih starejših občanov, ste za razliko od drugih res na “vrhu”.

Še enkrat vse pohvale vsem zaposlenim v vašem domu. Upam, da ste bili tudi z vaše strani zadovoljni z mano.

—-

Kot mama bi se želela zahvaliti vsem zaposlenim v domu za starejše občane Bežigrad, ki ste med 16. in 18. februarjem 2026 sinu, dijaku 2. letnika srednje šole za zdravstvenega tehnika, omogočili opravljanje prostovoljnega dela v vašem okolju.

Hvala, ker ste ga tako lepo sprejeli, mu zaupali delo ter mu omogočili, da je lahko pridobil dragocene izkušnje pri delu s stanovalci. Takšna priložnost mladim pomeni zelo veliko, saj lahko svoje znanje povežejo s prakso in začutijo pravo vrednost poklica, za katerega se izobražujejo.

Vesela in hvaležna sem, da je lahko bil del vašega vsakdana, spoznal vaše delo ter prispeval svoj majhen delček k skrbi za stanovalce.

Iskrena hvala za vašo odprtost, podporo in pripravljenost sodelovati z mladimi.

Svojo prakso sem opravljal v prijetnem okolju Doma starejših občanov Bežigrad, kjer sem imel priložnost spoznati izjemne ljudi, pridobiti dragocene izkušnje ter se naučiti številnih novih znanj. Vsak dan je bil poseben -poln nasmehov, igrivih pogledov in iskrenih pogovorov z stanovalci, ki so z nami radi delili svoje življenjske zgodbe.

Z velikim veseljem sem sodeloval pri vsakodnevni oskrbi stanovalcev, jim pomagal pri osebni higieni, prehrani ter preživljanju kakovostnega prostega časa. Ne bom pozabil petja in igranja kitare pred kosilom, številnih pogovorov in šal, ki so jih pripovedovali zaposleni in stanovalci. Ob tem sem se naučil potrpežljivosti, sočutja in spoštovanja do starejših.

Zaposleni v domu so bili izredno prijazni, ustrežljivi in profesionalni. Njihova predanost, skrbnost in zavzetost so me globoko navdihnili. Počutil sem se sprejeto, vključeno in predvsem varno, kar mi je omogočilo, da sem se lahko popolnoma posvetil nabiranju novih izkušenj in utrjevanju  znanja.

Hvaležen sem za priložnost, da sem prakso opravljal v vašem domu. Za pozitivno izkušnjo se lahko zahvalim tako zaposlenim kot stanovalcem, ki so mi zaupali in me sprejeli medse. Le-ta prva praksa mi bo za vedno ostala v spominu kot nekaj lepega in neprecenljivega . Ob tem sem spoznal, da želim tudi v prihodnosti delati z ljudmi in prispevati k njihovi kakovosti življenja.

V.Š.

Zahvala